Bina, avm, iş merkezleri ve fabrika gibi büyük metraj yapıların saha betonları yapıldıktan sonra beton yüzeylerini uzun yıllar sağlam bir şekilde korumak için zemine epoksi zemin kaplama, epoksi boya kaplama, akrilik boya kaplama gibi çok sayıda yüzey zemin kaplama uygulaması yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra tozumaz beton koruma ve parlak beton uygulamaları da son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır.

Beton parlatma ve beton koruma uygulamaları için ilk önce beton yüzeyinin endüstriyel silim makinelerine elmas kesiciler takılarak beton yüzeyindeki zayıf kum olan şerbet tabakası alınarak betonun sağlam, dayanıklı bölgesine ulaşılır.

Yüzey hazırlığı tamamalanan alana beton parlatma ve beton koruma uygulaması yapılır. 

Tola448 SH beton koruma solüsyonu kristalize esaslı lityum silikat takviyeli bir koruma solüsyonudur. Uygulandığı yüzeyde betonu su geçirimsiz hale getirir. Betonun yağ emiciliğini minimum seviyeye indirir. Endüstriyel temizlik kimyasllarından etkilenmez. 

Tola448 SH betonu sertleştirir, beton yüzeylerinin deforme olmasını engelleyerek yüzey betonunun uzun yıllar dayanıklı kalmasını sağlar.

Sektörde imalatı yapılan parlak beton ve tozumaz beton uygulamalarının tamamı beton yüzeyini sağlam bir şekilde korumayı amaçlar. Tola448 SH ise beton yüzeyinin sağlam bir şekilde korumanın yanında beton %100 su geçirimsiz hale de getirir. Bu yönüyle benzer uygulamalardan tamamen ayrışır. İçeisinde yer alan nano teknolojik kristalize polimerlerle betonu su geçirimsiz hale getirir, lityum silikat katkılarla ise beton yüzeyinin sağlam ve dayanıklı kalmasını sağlar.