Su yalıtımı yapılıp eğimli koruma betonu atılan beton teraslarda Tola444 CS beton içi kristalize polimer esaslı şeffaf su yalıtımı ürünümüzle beton teras su yalıtımı problemi kesin ve uzun ömürlü olarak ortadan kaldırılır.

Beton teraslarda C25, C30 veya C35 gibi beton imalatı yapılır. Bu tip mimari alanlarda su yalıtımı ya eğimli koruma betonu atılmadan önce yapışır yada beton atıldıktan sonra beton üst yüzeyine yapılarak su yalıtımı sağlanır. 

Tola444 CS su yalıtımı uygulaması beton üzerine uygulanmadan önce;

-Beton soğuk derz kesim işlemi yapılmadıysa soğuk derzlere ayrılmalıdır.

-Parapet ile zemin yüzey birleşim noktalarına uygun tamir harçlarıyla pah imalatı yapılmalıdır. 

-Projede mevcut ise dilatasyon su yalıtımı imalatı tamamlanmalıdır.

-Beton yüzeyinde zayıf parçacıklar veya harç kalıntıları varsa endüstriyel silim makineleri yardımıyla yüzey silimi ve yüzey tamiratları yapılmalıdır.

Tola444 CS uygulanabilmesi için hazır hale getirilen beton terasa, airless makineleri yardımıyla Tola444 CS kristalize polimer esaslı şeffaf su yalıtımı uygulaması yapılır.

Tola444 CS kristalize polimer esaslı şeffaf su yalıtımı, beton içerisine uygulanan yüzeyinden derinlemesine nüfuz ederek beton yüzeyinde kalmaz. İçeriğini oluşturan nanoteknolojik polimerler, betonu oluşturan çimento, kum, ve agrega ile tam aderans sağlayarak betonu uzun yıllar su geçirimsiz yapar.

Tola444 CS kristalize polimer esaslı şeffaf su yalıtımı ürünümüzü diğer şeffaf su yalıtımı ürünlerinden en temel ve belirleyici farkı betonun yüzeyinde film tabakası yapmaz.

Uygulandığı yüzeyden betonun içerisine doğru işleyen Tola444 CS beton ile kimyasal reaksiyona girerek betonun içerisinde su geçirimsizlik sağlar.

Dolayısıyla kopma, yırtılma, soyulma gibi deformasyonlara uğramaz, yüzeyden deforme olmaz. Betonu su geçirimsiz yapan Tola444 CS kardan, buzdan ve tuzdan etkilenmez. Ani sıcak-soğuk hava geçişlerine uyumludur. 

Tola444 CS şeffaf su yalıtımı güneş ışığından etkilenmediği için ayrıca yüzeye bir koruyucu tabaka yahut koruyucu boya yapılması gerekmez. UV dayanımı vardır.

Tola444 CS beton içi kristalize polimer esaslı su yalıtımı uygulanan alanda hafif veya yoğun yaya trafiği ve araç trafiği yapılabilir.

Tola444 CS kuru ve nemli beton yüzeylerinde uygulanabilir.